Czas, Prawda i Utrata pamięci | Mastering Alchemy

Czas, Prawda i Utrata pamięci autor Jim SelfCzy zauważyłeś, że brakuje Ci czasu? Czy czujesz, że masz więcej rzeczy do zrobienia, a mniej na to czasu? Czy nie masz uczucia, że dopiero co wstałeś z łóżka, a już kładziesz się spać, chociaż doba ciągle ma 24 godziny?  Czy zauważyłeś także, że tracisz pamięć, że nie umiesz znaleźć potrzebnych słów, żeby sformułować zdanie, że nie umiesz przypomnieć sobie słowa określającego łyżkę, którą trzymasz w ręce? Nie, to nie jest Alzheimer i nie jesteś jedyną osobą, która tego doświadcza. Wiek, płeć czy środowisko także nie mają z tym nic wspólnego.
 
Doświadczamy obecnie Przemiany Świadomości, Przebudzenia. Zachodzi w nas transformacja, która zmienia nasze myśli, poglądy i sposób, w jaki żyjemy. Dotychczas, większość z nas oceniała siebie porównując się do świata zewnętrznego, w którym żyjemy. Nasze przekonania o tym, jak wyglądamy, co akceptujemy, co myślimy i jak się zachowujemy, wszystko zostało ustalone przez trzecio-wymiarowy świat na zewnątrz nas. Nasze myśli tworzą przekonania, przekonania tworzą zwyczaje, a zwyczaje tworzą życie. Nasze przekonania łączą myśli, które myślimy doświadczając życia, umożliwiając formułowanie wniosków.

Wiele z naszych przekonań zostało stworzonych przez innych, przekazanych nam jako prawdy i zaakceptowanych przez nas bez uprzedniego ich przeanalizowania. Niestety, wiele z tych myśli, prawd i przekonań nie jest zgodnych z naszym celem poznania siebie i osiągnięcia szczęścia. Dopasowanie się do trzecio-wymiarowego świata, choć często mocno niekomfortowe, stało się ważniejsze niż dotarcie do własnych prawd i podążanie własną scieżką.

W miarę jak coraz więcej z nas się budzi (do nowej świadomości), pojawia się nowe zrozumienie rzeczy. Gdy szukamy własnych prawd i podążamy naszą własną, unikalną scieżka, zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że jesteśmy kimś znacznie więcej niż tylko tym, w co świat zewnętrzny pozwolił nam wierzyć. Gdy zaczynamy patrzeć w głąb siebie, zaczynamy pojmować, że jesteśmy duchowymi, wielowymiarowymi istotami umiejącymi odnaleźć Wyższą Prawdę. Gdy zachodzi taka transformacja, pojawia się nowe zrozumienie rzeczy. Jest nim nasza własna prawda tworząca szczęście i nadająca prostotę ścieżce, którą kroczymy. W przeszłości tylko niewielu doświadczyło Wyższej Prawdy, ale teraz ta prawda stała się przygodą poszukiwaną przez wielu. Dzieki nam i wielu innym, którzy się teraz budzą, nowa świadomość rozwija się i rozprzestrzenia. 
 
Trzecio-wymiarowy świat, zdefiniowany przez prawdy, struktury i przekonania tych co żyja wokół nas, przestaje funkcjonować, zanika. Doświadczamy ogromnych zmian, transformacji, przemiany świadomości czyli Wielkiego Przebudzenia!
 
Czas Linearny jaki znaliśmy dotychczas czyli przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, także się zmienia wraz z naszym przebudzeniem do Wyższych Prawd. Czas się skraca, przeszłość i przyszłość zanikają. Stajemy się teraz świadomi prostszej formy czasu, którą jest „Czas Tera źniejszy” lub „Obecny Moment”. W czasie teraźniejszym dokonujemy innych wyborów; negatywne, emocjonalne reakcje z przeszłych doświadczeń nie wpływają już więcej na nasze wybory. Wybór
dokonywany w obecnym momencie nie jest opary ani na przeszłych wierzeniach ani na obawach przed przyszłością, dlatego pozwala nam na tworzenie według naszych własnych preferencji; na czerpanie z Pola Wszystkich Możliwości i Dobrobytu.
 
Aby jeszcze bardziej ułatwić nasze doświadczanie w czasie teraźniejszym i przemianę świadomości, elementy pamięci, które nam nie służą, są usuwane. Pamięć naszych przeszłych doświadczeń, która wpływa na nasze codzienne życie, często połączona jest z bagażem przeżyć emocjonalnych, które nie dodają żadnej wartości naszym obecnym dążeniom i kreacjom. Jednakże ciągle przenosimy nasze stare zachowania i emocje w przyszłość np.: „Już nigdy się do niej nie odezwę”, „Zawsze byłem nieudacznikiem”, „Nigdy nie będę mieć pieniędzy”, „Nikomu nie można wierzyć”.
 
To co nasz były partner, matka, ojciec, nauczyciel, ksiądz, były szef myśleli o nas dziesięć lat temu, TERAZ nie ma z nami nic wspólnego. Poprzez Prawo Przyciągania Wszechświat z miłością dostarczy nam wszystkiego, w co wierzymy i na czym skupiamy uwagę. Gdy trzymamy się kurczowo wspomnień z przeszłości, obciążonych emocjonalnym ładunkiem, ograniczamy i pomniejszamy nasze nowe teraźniejsze wybory. Na szczęście nasze wielowymiarowe Wyższe Ja wie, że wspomnienia nie mają wartości dla naszej przyszłości.
 
W miarę jak zmieniamy naszą świadomość z trzecio-wymiarowego czasu linearnego do cztero-wymiarowego czasu teraźniejszego wspomnienia, które nie mają znaczenia dla naszego dalszego rozwoju i są powiązane z negatywnymi emocjami, zanikają tworząc wrażenie, że tracimy pamięć. Pozwólmy im odejść.
 
Nowe wybory zaczynają teraz zastępować stare przekonania, które nigdy nie były naszymi. Pojawiają się nowe możliwości. W miare postępowania Przemiany, odkrywamy nasze nowe prawdy, niosące ze sobą prostotę i szczęście, których od tak dawna poszukiwaliśmy.
Dostępna staje się umiejetność świadomego poznania siebie w czasie teraźniejszym. Naszym celem jest kochać i akceptować samych siebie i przypomnieć sobie swoje prawdziwe Ja. Jesteśmy wielcy, nie mali. Jesteśmy ważni, a nie nic nieznaczący.

Mamy niezwykle istotną rolę do zagrania w obecnej „Przemianie Świadomości”. Jest nią przyniesienie Nieba na Ziemię.

Autor Jim Self

Książka dostępna w języku polskim. Kliknij tutaj.
Book now available in Polish! Click here.