Energie wciąż napływają – część druga | Mastering Alchemy

Energie wciąż napływają – część drugaW miarę jak napływające fale światła stają się bardziej intensywne, coraz więcej światła, mądrości i wiedzy jest dla nas dostępnych. Im więcej światła możemy zaabsorbować w sobie i im bardziej przypomnimy sobie, kim jesteśmy, tym szybsze będzie nasze przebudzenie i tym więcej czasu będziemy mieć na „zabawę”. Będziemy z siebie zadowoleni i jednocześnie będziemy w stanie z łatwością asystować innym.
 
Nadchodzące miesiące i lata będą dla wielu osób bardzo emocjonujące, ale też wiele osób będzie odczuwać zagubienie. Ci, którzy w zrozumieniu innych polegają na empatii i litości, będą doświadczać ogromnego emocjonalnego, elektromagnetycznego przyciągania do uczuć, przekonań i myśli innych ludzi. Pozwólcie, że powiem to raz jeszcze: jeśli kierujecie się empatią i litością, znajdziecie się w miejscu, w którym te ogromne elektromagnetyczne wzorce ściągną Was w uczucia, myśli i dramaty ludzi, których macie przed sobą.

Różnica miedzy Reakcją a Odpowiedzią

Większość z nas dobrze pamięta, gdzie byliśmy i co robiliśmy, kiedy usłyszeliśmy o wydarzeniach z 11 września 2001. Podczas gdy wydarzenie to się rozwijało, przez świat przetoczyły się dwie fale energii:

  • fala trzecio-wymiarowej energii Reakcji, przesiąknięta strachem
  • fala czwarto-wymiarowej energii Odpowiedzi, z pytaniem: „Co mogę zrobić? Jak mogę pomóc?”
  • Mieszkańcy Nowego Jorku odczuli w swojej przestrzeni pierwszą falę strachu, za którą podążała druga fala, która zabrała za sobą wielu ludzi w czwarto-wymiarowe, wolne od myślenia i bezwarunkowe wibracje współczucia. Jedyne co się liczyło to to, by stan do równowagi został przywrócony. Te dwie fale znów przepływają i mamy wybór w poruszaniu się między nimi na swoich warunkach. Musimy tylko pozostać w pozycji skupionego obserwatora i utrzymywać wibracyjny ton, który pozwoli nam przebywać na poziomie wyższym niż wibracje trzech niższych czakr.

Wzorce te są właśnie zabierane z Twojej przestrzeni, więc nie próbuj ich zatrzymywać, sprzeczać się z nimi czy pytać, dlaczego tutaj są. To są stare rzeczy, które właśnie są uwalniane. Nie ma znaczenia skąd pochodzą, więc po prostu pozwól im odejść. Potem skup uwagę na czymś, co jest podnoszące na duchu i bądź szczęśliwy. Jeśli będziesz umiał to zrobić, zauważysz, że wzorce te są również rozwiązywane w otaczającym Cię świecie. Wkrótce nie będziesz nawet pamiętał wielu z tych starych wzorców, ponieważ są one wymazywane z Twojej trzecio-wymiarowej pętli czasowej.
Kiedy usuniesz przeszłe doświadczenie, które projektowałeś w przyszłość, zostaniesz przeniesiony prosto do czasu teraźniejszego, w którym możliwość wyboru staje się łatwo dostępna. Jeśli będziesz pytał dlaczego, pozostawał w poczuciu winy, albo też szukał odpowiedzi, zobaczysz, że te stare emocjonalne wzorce nie dają się ruszyć. Im więcej wzorców będziesz umiał uwolnić poprzez bycie szczęśliwym, tym łatwiej będzie Ci przejść przez kilka następnych lat.
Wcześniejszy artykuł zadawał pytanie „Czy wiesz, w którym miejscu zaczynasz się i kończysz?” Aura zbalansowanej emocjonalnie osoby rozciąga się wokół ciała fizycznego mniej więcej na długość wyciągniętego ramienia. Promieniuje w każdym kierunku. Wyciągnij zatem ramię do przodu i wyobraź sobie, że w palcach trzymasz różę. Użyj swojej wyobraźni i zobacz Wszechświat zaczynający się po drugiej stronie róży. Zrób to samo po swojej lewej i prawej stronie, oraz z tyłu, za plecami, stawiając w tych punktach po jednej róży, a potem umieść różę nad swoją głową. Jeśli narysujesz w wyobraźni linie, łącząc wszystkie róże, stworzysz wokół siebie czworoboczną piramidę. Jej podstawa będzie przebiegała poprzez Twoją Czakrę Serca, a jej wierzchołek znajdzie się około 45 cm nad Czakrą Korony. Powtórz to ćwiczenie, tylko tym razem umieść różę około 45 cm poniżej swoich stóp i połącz kolejne wyobrażone linie, aby stworzyć piramidę z wierzchołkiem skierowanym w dół. Połącz podstawy piramid (jedna w drugą) na poziomie serca. W ten sposób stworzysz wokół siebie ośmiościenny wzorzec w kształcie diamentu, zwany „ośmiościanem”. Następnie, wypełnij wszystkie osiem ścian (8 trójkątów) światłem. Przestrzeń wewnątrz tej geometrii jest Tobą, a wszystko na zewnątrz tego pola to reszta Wszechświata.
Jeśli będziesz pozostawał wewnątrz tego geometrycznego wzorca światła, nie będziesz ulegał wpływom emocji, myśli i nieobliczalnych zachowań innych ludzi i nie będziesz traktował ich uczuć jak własnych. Kiedy nie masz tej formy geometrycznej wokół siebie i kiedy nie wiesz, gdzie się zaczynasz, a gdzie kończysz, odczuwasz wpływ energii innych ludzi. Te zewnętrzne energie wpływały na to, w jaki sposób doświadczałeś samego siebie przez całe swoje życie. Z wnętrza ośmiościanu, energia innych ludzi będzie przez Ciebie odbierana bardziej jak delikatne krople deszczu spadające na parapet, niż jak gwałtowny monsun.
Pamiętajmy: to, co inni ludzie myślą o nas, albo na jakim poziomie wibrują, to naprawdę nie nasza sprawa. Naszą sprawą jesteśmy my sami. Nasze bezpieczeństwo, nasza radość, nasz entuzjazm, nasze wykształcenie i nasza umiejętność wyrażenia siebie samego – to są nasze sprawy i nasza droga. Gdy zbudujemy tę formę geometryczną i zaczniemy w niej przebywać, pozwólmy sobie obserwować wszystko z jej wnętrza. Zauważymy wtedy, że wiele spośród trzecio-wymiarowego hałasu oraz uwagi innych ludzi skupionej na nas, którą kiedyś tak odczuwaliśmy, zaczynie zanikać.

Autor Jim Self

Książka dostępna w języku polskim. Kliknij tutaj.
Book now available in Polish! Click here.