Historia Upadku Świadomości – część druga | Mastering Alchemy

Mutacje i zniekształcenia żyły swoim własnym życiem i zaczęły oddziaływać na siebie wzajemnie i splatać się ze sobą. Zaczęły tworzyć i produkować coraz więcej zniekształceń i coraz więcej mutacji. Mutacje i zniekształcenia nie posiadają świadomości. Są jak wirus, czy maszyna, która nie przestaje powielać się i replikować.
 
W trzecim wymiarze, mutacje i zniekształcenia są wibracjami, które znamy jako gniew, zazdrość, pretensje i opryskliwość, oszustwo, dominację i kontrolę, kazirodztwo, gwałt i "izmy", jak seksizm, rasizm itd. Wszystkie te brzydkie uczucia i wszystkie te brzydkie myśli są zniekształceniami, które dziś odgrywają role we wszystkich naszych przestrzeniach. Wszystkie one są podszyte Strachem.

Proces ten postępował przez długi, długi czas. Jest wiele miejsc we Wszystkim-Co-Jest, które w ogóle nie zawierają w sobie Boskiego Światła. Kiedyś powiedziałem do Uriela: "Czy nie byłoby wyzwaniem, dla całej tej ciemności, gdyby chcieć przywrócić ją z powrotem Światłu ?". Czułem, jak Uriel się uśmiecha. Powiedział, "To nie te ciemne wzorce i istoty, które nie posiadają Światła, są wyzwaniem. Z nimi będzie łatwo pracować, kiedy nadejdzie właściwy czas. Największym wyzwaniem jesteście Wy. Widzisz, Wy posiadacie wolną wolę i macie wybór. Macie w sobie pojedynczą iskrę Światła Stworzyciela. Macie wybór i my nie będziemy ingerować w Wasze wybory. Musicie wybierać sami dla siebie. Ciemne istoty nie mają wolnej woli ani wyboru."

Dużo zaczęło się wtedy dziać. Kiedy używano Drugiego Promienia, odkryto, że Światło można spowolnić i skompresować w gęstość. To otworzyło zupełnie nową sferę kreacji. Wielkie Istoty Światła, Awatarowie i Elohimy, mogli zacząć doświadczać siebie w formie. To było jednocześnie nowe i było też wielką radością. Zaczęli oni doświadczać siebie we wszystkich możliwych formach, jak na przykład skały, woda, powietrze, kwiaty i wiele, wiele innych.

Podczas gdy tworzenie rozwijało się i rozrastało, pojawiła się kolejna, nadzwyczajna kreacja. Z Chrystusowego pierwiastka Stworzyciela utworzono dwanaście ośrodków świadomości, w których istniało życie i rozmieszczono je we Wszystkim-Co-Jest. Każdy z tych ośrodków zawierał w sobie Miłość Stwórcy. Celem każdego z nich było odzwierciedlanie tej Miłości oraz Światła Chrystusowego z powrotem do istot, które zamieszkiwały, bądź odwiedzały te ośrodki. W rezultacie, wiele istot z domeny Archaniołów, Awatarowie, Elohimy i wszystkie Wspaniałe Istoty Światła, cieszyły się z tych ośrodków ŚwiatłaChrystusowego.

Jednym z tych wyjątkowych ośrodków Światła jest Ziemia.

W trakcie przebiegu Upadku Świadomości Wielu Bogów Stwórców i inne istoty przybywały do tego Chrystusowego ośrodka. Wiele z nich było bardzo pochłoniętych i skupionych na tych skażonych, zniekształconych kreacjach. Nie zawierały one już w sobie dużej ilości Światła Stworzyciela. Kreacje fizyczne, które były tworzone na Planecie Ziemia zaczęły zawierać więcej zniekształceń, a mniej Miłości Stworzyciela.

Z powodu tak długiego i intensywnego przenikania mutacji i zniekształceń, Ziemia nie mogła już dłużej odzwierciedlać Świadomości Chrystusowej w kierunku tych, którzy żyli na jej powierzchni. Jej mieszkańcy przestali otrzymywać jej Światło i Ziemia utraciła poziom Świadomości Chrystusowej, wypadła z Jednolitego Pola Miłości i spadała w coraz większą i większą gęstość, stając się fizyczną. Ziemia - jeden z dwunastu ośrodków Światła- upadła. To wydarzenie wywołało olbrzymie konsekwencje we Wszystkim-Co-Jest. Ziemia była, do jej upadku, bardzo znaczącym przejściem, korytarzem, dostępnym dla wszystkich.

W tym momencie Archaniołowie, Elohimy, Lordowie Światła i wiele innych, wspaniałych istot, zwróciło się do Stworzyciela z prośbą o utworzenie podstawy, czy granicy, punktu do zatrzymania upadku. Gdyby Ziemia miała przekroczyć ten punkt, nigdy już nie miałaby powstać. Ta kreacja znana jest jako Sześcian Metatrona. Była to bardzo zawiła, geometryczna struktura świadomości, światła i dźwięku. Stworzyła poziom, poza który Ziemia nie mogła upaść niżej. Poziom ten został nazwany „trzecim wymiarem”. Był on sztywny, zamknięty w strukturach i bardzo gęsty. Nie było w nim żadnej elastyczności. Miał bardzo wyraźnie określone ograniczenia i mógł podtrzymać i wspierać tylko bardzo małą ilość Światła. Jednak pozostała jeszcze świadomość, która żyła wewnątrz Ziemi.

Ziemia egzystowała w takim stanie przez bardzo długi czas.

Ponieważ ten ogromny Upadek Świadomości przygnębił wiele spośród Wspaniałych Istot Światła, Awatarów, Archaniołów i wiele, wiele innych, domena Archaniołów zwróciła się do Stworzyciela z prośbą o zmianę swojego zadania. Poproszono, aby ich główną funkcją stało się zatrzymanie Upadku Świadomości, a nie proste przyglądanie się kreacjom Bogów Stwórców. Ich celem byłoby cofnięcie szkód spowodowanych przez mutacje i zniekształcenia i uwolnienie wszystkich tych, którzy zostali nimi dotknięci. Stworzyciel przychylił się do ich prośby.

W końcu, po bardzo długim okresie czasu, pozostała świadomość Ziemi, była w stanie stworzyć na tyle wystarczającą stabilizację, aby sześcienną strukturę można było usunąć. Możliwość dalszego upadku Ziemi w ciemność przestała istnieć. Długo po tym, jak sześcian został usunięty, mieszkańcy zaczęli tworzyć nowe koncepcje i nowe myśli, które wykraczały poza wcześniejsze ograniczenia. Tam, gdzie do tej pory była tylko sztywność i brak elastyczności, teraz zaczęły pojawiać się nowe możliwości.

Ta sytuacja rozwijała się bardzo powoli, poprzez miliardy lat i powoli zaczęło pojawiać się coraz więcej świadomości i elastyczności. Na planetę powróciły różne poziomy świadomości i różne możliwości. Jednak możliwość powrotu do statusu ośrodka Światła Chrystusowego wciąż nie była dla Planety Ziemi dostępna.

Coraz więcej aspektów świadomości przybywało na planetę, było w stanie na niej pozostać i zadomowić się. W końcu pojawiła się możliwość wprowadzenia na planetę nowych gatunków i rodzajów życia. To jest punkt, który większość z nas rozumie jako „początek”. Ta nowa świadomość zwana była Lemuryjską. We wczesnych etapach Lemurii nie istniały ciała fizyczne. Mieszkańcy byli po prostu istotami, które zawierały w sobie Światło. Świadomość Światła zaczęła pełniej żyć na planecie Ziemi. Lemurianie posiadali świadomość Światła, ale nie byli Wami. Byli pierwszym aspektem Wielkiego Eksperymentu.

Podczas gdy to wszystko się rozwijało, Promienie Tworzenia były cały czas dostępne, jednakże mutacje i zniekształcenia również nie przestawały się rozprzestrzeniać i rozrastać. Z każdym nowym Promieniem, pojawiały się wspanialsze możliwości twórcze, ale nie udawało się na stałe powstrzymać rozwoju zniekształceń. I tak toczyło się to przez kolejne dziesiątki tysięcy lat.

Autor Jim Self

W części trzeciej: Jak i dlaczego wszystko zaczęło się zmieniać w 2003 roku i jak pojawiły się i wciąż pojawiają nowe możliwości

Książka dostępna w języku polskim. Kliknij tutaj.
Book now available in Polish! Click here.