Zmienianie Przeszłości, Tworzenie Przyszłości Od Nowa – część druga | Mastering Alchemy

"fragment serii webinarów"
 
Podczas Przemiany Świadomości wiele, wiele wydarzeń jest usuwanych z Twojej świadomości i Twoich wspomnień. Pierwsza Fala* oczyszcza te przekonania z Twojej przeszłości, które zostały przeniesione w Twoją przyszłość. Ten zestaw przekonań mówi, „To jest moja prawda. To jest wszystko, czym kiedykolwiek byłem i to jest wszystko, czym kiedykolwiek będę!”
 
W Trzecim Wymiarze, przeszłość jest doświadczana w ciele mentalnym i ciele emocjonalnym. Natomiast w Czwartym Wymiarze, przeszłość jest obserwowana, a nie doświadczana. Nie przepuszczasz swojej przeszłości przez ciało emocjonalne. Kiedy jesteś w stanie być w Czwartym Wymiarze - w czasie teraźniejszym, w tej chwili - i odłączyć emocję od myśli, możesz po prostu postrzegać przeszłość: „Krzyczano na mnie, wykorzystywano i obrażano.” Możesz odłączyć silną emocję, która za tym szła i po prostu obserwować: „W przeszłości ojciec mnie wykorzystywał; ale nie jestem już w przeszłości; jestem tutaj i nie muszę być ofiarą mojej przeszłości, jeśli nie przeniosę ze sobą bolesnej emocji do czasu teraźniejszego.”

W momencie, kiedy emocja łączy się z informacją lub myślą, wpadasz z powrotem do Trzeciego Wymiaru i przeżywasz na nowo tę bolesną przeszłość w tej chwili. Możesz ujrzeć swoją przeszłość jako dwa proste, oddzielne składniki: fragment informacji, który kiedyś posiadał dołączoną do siebie emocję. Kiedy możesz oddzielić emocję od myśli (informacji), umiejętność postrzegania swojej przeszłości natychmiast ulega zmianie.
Wszystkie Twoje przekonania o sobie samym - „coś ze mną jest nie tak”- zaczną rozluźniać swój uścisk. Być może uczestniczyłeś w wydarzeniach i być może doświadczyłeś skutków, których sobie nie życzyłeś, ale nie odniosłeś porażki, na żadnym poziomie lekcji. Kiedy jesteś w stanie oddzielić informację od emocji w chwili obecnej, w czasie teraźniejszym, stare, naładowane emocjami wspomnienia są oczyszczane z Twojej przeszłości.

Zmieniasz swoją przeszłość! W tym samym momencie ból z przeszłości, który został przeniesiony w Twoją przyszłość, również jest oczyszczany. To, w jaki sposób Przemiana usuwa wszystko, czym nie jesteś, to bardzo wielka rzecz!

Oto dlaczego pamiętanie i używanie dostępnych Ci technik, umiejętności i strategii jest teraz tak ważne.

Jedną z najważniejszych zdolności, które możesz rozwinąć jest umiejętność określenia co dotyczy Ciebie, a co jest po prostu otaczającym Cię teatrem. Róża –narzędzie (technika), do którego odnosiłem się w innych webinarach i artykułach, zaprojektowane jest w taki sposób, aby umożliwić Ci zidentyfikowanie, że od Róży do Ciebie to jesteś Ty, a od Róży w drugą stronę - to szekspirowski teatr dla Twojej rozrywki. Włączenie tego prostego narzędzia do Twojego codziennego życia pozwoli Ci natychmiast przeorganizować Twoje rozumienie siebie: „To jestem ja, tutaj, a to jest przedstawienie, które nie ma ze mną nic wspólnego!”

Kiedy ten punkt jest określony, Pierwsza Fala ma więcej przestrzeni do uwolnienia i oczyszczenia tego kim-nie-jesteś. Wtedy Druga Fala ma możliwości zwiększenia Twoich neurologicznych połączeń wnosząc więcej Światła, więcej wiedzy, więcej mądrości i więcej Ciebie (wielowymiarowej części Ciebie) do Twojego ciała. Hałas, dramat, oraz przeszłość i przyszłość po prostu przestają się wydarzać. Zaczynasz wiedzieć kim jesteś tutaj, w tej chwili czasu teraźniejszego.

Innym transformującym narzędziem jest geometryczne pole energetyczne zwane ośmiościanem foremnym. Kiedy poskładasz z powrotem swój ośmiościan i kiedy będziesz go używać, zaczniesz utrzymywać niezmienną, stałą postawę znajdując się poza trzecio-wymiarowym pojmowaniem rzeczywistości.

Kiedy zaczniesz przebywać w czasie teraźniejszym i zdecydujesz się spojrzeć na swoją przeszłość po prostu jako na połączenie emocji i myśli - „Niebieska Koszulka na mnie krzyczała” - i rozpoznasz, że niebieska koszulka, na którą patrzysz w czasie teraźniejszym nie ma nic wspólnego z kiedyś doświadczoną przez Ciebie emocją, wydarzenie to traci swój ładunek emocjonalny i zostaje zneutralizowane, co z kolei pozwala na oczyszczenie Twojej przestrzeni w czasie teraźniejszym z emocji, którą przeżywałeś do tej pory każdego dnia. Teraz masz bardziej neutralną postawę i możesz zadać lepsze pytanie- na przykład: „O co jeszcze mogło chodzić w tym przeszłym wydarzeniu ?” Zamiast podchodzić do życia z pozycji obciążonej emocjami, spojrzysz na nie z pozycji neutralnej ciekawości.

Konstruowanie siebie na nowo

Zatem dlaczego tak ważne jest, by zacząć konstruować siebie na nowo?

W Trzecim Wymiarze zostaliśmy uwarunkowani i wyćwiczeni tak, by odpowiadać na to, co jest na zewnątrz nas. I to co jest na zewnątrz nas kieruje dużą częścią naszej rzeczywistości. Spójrz tylko na reklamy! Czy naprawdę potrzebujesz tej siódmej pary butów? „Och, są takie śliczne, że kupię jeszcze te zielone” itd.

W motywowanym zewnętrznie Trzecim Wymiarze zachodzi ciekawa dynamika. Pozwól, że użyję przykładu głodu. Jedziesz prosto samochodem. Nie jesteś nawet świadomy tego, że jesteś głodny i widzisz reklamę McDonalda, KFC, Sphinx'a, Chłopskiego Jadła czy czegokolwiek i mówisz do siebie: „Chyba wstąpię na obiad.” Jeszcze przed chwilą nie byłeś nawet głodny, ale uwarunkowanie wciągnęło Cię w to miejsce! Świat zewnętrzny silnie wpłynął na Ciebie.

Kiedy wspomnienia z przeszłości odchodzą i kiedy odchodzą zaprogramowane myśli o tym, kim będziesz w przyszłości, uwarunkowanie również odchodzi. Czy zauważyłeś, że marzenia, pragnienia, nadzieje, cele i życzenia, które kiedyś miałeś, nie wydają się już nawet ważne? A także, że nie możesz nawet sobie przypomnieć niektórych rzeczy, w które wierzyłeś, że będą kierować Twoim życiem, bo tak Ci powiedziano? Ta konkretna obserwacja jest bardzo ważna! Kiedy konstruujesz siebie na nowo, to kim-nie-jesteś odchodzi, a zaczyna dominować to kim-jesteś.

Nuda

Kiedy czas zapada się w pojedynczy punkt czasu teraźniejszego, wielu ludzi staje się znudzonymi. Znudzonymi w sensie „Nie wiem, co robić! Nie jestem już pewny, kim jestem. Nie ma niczego, co jest dla mnie ważne. I nie jestem już pewny, co mam ze sobą zrobić.” Czy znasz to uczucie? Kiedy zapominamy, kim jesteśmy, uwarunkowanie również zanika. Wówczas punkty odniesienia pochodzące z uwarunkowania już nie istnieją! Jednak tak jesteśmy uwarunkowani na „McDonald = zjeść hamburgera, reklama = kupić buty”, że kiedy te punkty odniesienia znikają, nie wiemy co ze sobą zrobić.

I to jest wspaniała rzecz, która się wydarza. Z pewnością wkraczasz w obszar czwarto-wymiarowy!

Kiedy zaczynasz przebywać w Czwartym Wymiarze (ze znikającymi punktami odniesienia), stajesz się (mówiąc w przenośni) nagi, nie mając nic do zrobienia, dopóki nie zdecydujesz, co chcesz robić. Znajdujesz się w zawieszeniu, póki nie zdecydujesz, by stworzyć nowe wydarzenie.

Zatem pozwól, że podam Ci przykład: Nie mam już zewnętrznego bodźca, który mówiłby mi, że jestem głodny, ale tak właściwie to zaczynam być głodny, ale nie wiem, co chciałbym zjeść. Jeśli możesz zamienić to na: ”Myślę, że chciałbym stworzyć coś naprawdę wspaniałego do zjedzenia, ciekaw jestem na co miałbym ochotę?” Kiedy zaczniesz zadawać prawidłowe pytanie – „Wszechświecie, co byłoby interesujące do zjedzenia?” - zaczną napływać nowe pomysły. Zamiast starego uwarunkowania Wszechświat zaczyna dawać Ci to, na czym skupiasz swoją uwagę. Wszystko co musisz zrobić, to skupić swoją uwagę w czasie teraźniejszym i zauważyć, co takiego jest Ci podpowiadane: ananasy, japońskie ogórki, świeży zielony groszek. Zauważ, jaką odpowiedź przynosi Ci Twoje pytanie. Znudzenie jest wyborem.

Zapewne miałeś kiedyś takie doświadczenie, ze mimochodem powiedziałeś coś w stylu, „Hmmm, ciekaw jestem, gdzie mógłbym zjeść pysznego łososia, który jest lekko soczysty i podany na upieczonej bułce i ma na sobie duży plaster pomidora i bardzo świeżą sałatę i grubą, czerwoną cebulę na wierzchu.” I wtedy, znienacka, pojawia się w Twoim umyśle obraz z towarzyszącą mu myślą: „Trzy tygodnie temu, kiedy byłem na kolacji z moim najlepszym przyjacielem i tak świetnie się bawiliśmy i śmialiśmy, przeszedł koło nas kelner z tym naprawdę dobrze wyglądającym łososiem.” Ten łosoś przyjdzie prosto do Twojej świadomości, ponieważ jest to część Twojego twórczego mechanizmu, a nie Twojego reakcyjnego mechanizmu.

Tego typu sytuacje zaczną się nam wszystkim coraz częściej przydarzać, ponieważ zapominamy kim-nie-jesteśmy; zostajemy obdarowani czystym płótnem, na którym tworzymy siebie na nowo, na własnych warunkach i zgodnie z naszymi własnymi pragnieniami. A ponieważ wielu z nas nie było prawidłowo uwarunkowanych, ani też nie otrzymało pozwolenia na potwierdzanie i rozwijanie naszej kreatywnej natury, w pewnym sensie dostajemy z powrotem nasze dzieciństwo.

Otrzymujemy też z powrotem możliwość tworzenia, podczas gdy Przemiana zabiera ze sobą coraz więcej i więcej. Aspekty sztywnego Trzeciego Wymiaru - złość, frustracja, uraza oraz zawsze-i-nigdy – rozpuszczają się i kiedy odchodzą, zabierają ze sobą to kim-nie-jesteśmy.

Kiedy zaczynasz konstruować siebie od nowa i zaczynasz mieć znowu dostęp do swojego Wyższego Umysłu, łącząc się ponownie ze swoją Duszą, z powrotem zakotwiczając ją w swoim Sercu oraz gdy zaczynasz aktywować swoje Ciało Świetlne, wtedy odkrywasz, że możesz wybrać inne i nowe opcje. Możesz wybrać współtworzenie i współczucie, dobrobyt i piękno. Zaczynasz odnajdywać w Sercu wewnętrzny uśmiech, który dawno temu został zapomniany i zaczynasz tworzyć oraz współtworzyć ze swoją społecznością.

To już się rozpoczęło i będzie dalej następować.

Kiedy używasz swoich narzędzi i zaczynasz konstruować siebie na nowo, zaczynasz również doświadczać siebie jako będącego „w tym świecie, ale nie z tego świata.”

Kiedy połączenia neurologiczne są odtwarzane, uruchamia się pamięć tego, kim zawsze byłeś i nie tylko zaczynasz to pamiętać, ale zapominasz, że kiedykolwiek tego nie pamiętałeś! Po prostu znowu stajesz się tym, kim zawsze byłeś.

Gra, w którą gramy jest nadzwyczajna i kiedy konstruujemy siebie od nowa następuje niesamowite przyspieszenie! To jest coś, co nie jest częstym doświadczeniem wielu istot ! To co teraz robimy, to tworzymy coś, co w wyższych poziomach rzeczywistości uważane było dotychczas za niemożliwe. I robimy to w przyspieszonym tempie! Znakomicie!

A więc nawet jeśli patrzysz w lustro i mówisz: „Nie wiem, o czym ten facet w ogóle mówi”, to i tak JEST to niesamowita przygoda! Kiedy skonstruujesz siebie od nowa, będziesz podekscytowany tym, co odkryjesz!

* Aby dowiedzieć się więcej o dwóch Falach energii Przemiany, przeczytaj, proszę, artykuł: „Fale wciąż napływają” w zbiorze polskich tłumaczeń na naszej stronie:
http://www.masteringalchemy.com/international

 

Autor Jim Self

Książka dostępna w języku polskim. Kliknij tutaj.
Book now available in Polish! Click here.