Zmienianie Przeszłości, Tworzenie Przyszłości Od Nowa – część pierwsza | Mastering Alchemy

Zmienianie Przeszłości, Tworzenie Przyszłości Od Nowa – część pierwszafragment serii webinarów
 
Czy wiesz, że możliwe jest stworzenie na nowo praktycznie wszystkiego, co do tej pory Ci się przydarzyło? Albo, że możesz również stworzyć przyszłość, która jest zupełnie inna od tej, która być może już została zapoczątkowana? To jest całkowita prawda. Możesz zmienić swoją przeszłość i możesz stworzyć na nowo przyszłość lub też nią kierować.
   
Ale nie możesz zmienić swojej przeszłości, jeśli trzymasz się Trzeciego Wymiaru. Większość z nas nie wybiera jednak, by zmienić swoją przeszłość, ale raczej by przeżywać ją ciągle od nowa. Zatem kluczowym słowem tutaj jest „wybór”. Wybieramy, by nie zmieniać swojej przeszłości. Ale możemy dokonać innego wyboru i doświadczyć innego rezultatu.
 
Wiesz, że otrzymujesz to, na czym skupiasz swoją uwagę.

Kiedy łączymy nasze myśli i emocje, to znaczy kiedy powtarzamy jakąś myśl i łączymy ją od nowa z określona emocją, stwarzamy punkt skupienia uwagi, na który Prawo Przyciągania po prostu odpowie: „Dostarczę Ci więcej tego, na czym skupione są Twoje myśli i emocje”. Może to być coś, czego pragniemy, ale w wielu przypadkach jest to doświadczenie, którego wcale nie chcemy. Widzimy przed sobą to, czego nie chcemy i mówimy: „Proszę, Boże, nie pozwól aby to znów mi się przydarzyło”! Prawo Przyciągania uśmiecha się i stwarza tego jeszcze więcej, po to byś mógł tego doświadczyć. Bezbłędnie tworzysz od nowa swoją teraźniejszość i swoją przyszłość, bazując na swojej przeszłości.

To działa doskonale za każdym razem. Kiedy zrozumiesz tę dynamikę, dostępna staje się możliwość przeaaranżowania wszystkiego kim jesteś i w jaki sposób działasz.

Przeszłość złożona jest z emocji (lub zbioru emocji) i z myśli (lub struktury wielu myśli). Na przykład: mam takie doświadczenie - pojawia się przede mną ktoś i jeśli ma na sobie niebieską koszulkę, natychmiast tej osoby nie lubię! Czy ja ją znam? Nie! Czy kiedykolwiek z nią rozmawiałem? Nie! Ale jej nie lubię! W rzeczywistości to, czego nie lubię, to niebieska koszulka, którą ta osoba ma na sobie, ponieważ mój ojciec zwykle nosił koszulkę dokładnie w tym samym kolorze, kiedy na mnie krzyczał, kiedy mnie bił, kiedy mnie poniżał i kiedy wprawiał mnie w zażenowanie!

Wszyscy mamy relację z jakimś wydarzeniem z przeszłości - informacja: mój ojciec zwykł krzyczeć na mnie - i emocja powiązana z tym wydarzeniem: strach. Kiedy Pan Niebieska Koszulka nagle pojawia się przede mną, pojawia się też natychmiastowa reakcja oparta na silnym, wysoko naładowanym połączeniu myśli i emocji i ponownie przeżywam swoją przeszłość w chwili obecnej.

Jest to proces, podczas którego bierzemy jakąś informację albo myśl, łączymy ją z silną emocją, a potem przeżywamy ją ciągle od nowa, zakorzeniając ją w ten sposób głęboko w naszej przestrzeni. Czy znasz kogoś, kto przeżywa swoją przeszłość ciągle od nowa ?

Tymczasem w Czwartym Wymiarze emocje istnieją jedynie w czasie teraźniejszym. Nie możesz mieć emocji wczoraj i nie możesz mieć emocji jutro. W Czwartym Wymiarze możesz natomiast sięgnąć po informację z przeszłości, przenieść ją do chwili obecnej i potem po prostu obserwować tę informację, nie łącząc jej z żadną silnie naładowaną emocją. Dla kontrastu, w Trzecim Wymiarze, widzimy niebieską koszulkę, doświadczamy ponownie emocji i momentalnie przeżywamy przeszłość w chwili obecnej. Przechowujemy ją w naszej przestrzeni i wielokrotnie ją odwiedzamy. Kiedy wchodzisz w czwarto-wymiarową przestrzeń, masz sposobność obserwować niebieską koszulkę z neutralnego punktu widzenia i nie łączyć jej z emocją. Posiadasz umiejętność rozpoznania, że to nie jest Twój ojciec i że to nie jest dwadzieścia lat temu!

Rozłączenie emocji i informacji jest ogromnie wartościowe, w miarę jak dramat i hałas Przemiany szybko narasta.

Pozwól, że podam Ci przykład - jest to prawdziwa historia.

Kilka lat temu przyszła do mnie kobieta, która wyglądała na bardzo przygnębioną; przechodziła kryzys, nie miała poczucia własnej wartości i wyglądała, jakby nie znajdowała żadnej wartości w życiu. „Byłam już u wszystkich” przyznała smutno „i nigdy nie rozwiążę mojego problemu!”

Kiedy Jola skończyła opowiadać swoją długą historię, przyznała w końcu: „Kiedy miałam cztery lata, moja matka powiedziała do mnie „żałuję, że Cię mam!”, a później, po sześciu miesiącach zmarła. Mój ojciec zmarł rok wcześniej. Od tamtej pory tkwię w tym bolesnym, zagmatwanym miejscu i nie mam pojęcia, co tak okropnego zrobiłam, że moja matka żałowała, że w ogóle mnie miała”.

Piętnastosekundowe wydarzenie, które miało miejsce ponad trzy dekady temu, kierowało praktycznie każdym momentem i doświadczeniem w Joli życiu.

Powiedziałem do niej: „Czy możliwe jest, że to co myślisz, że się wydarzyło, tak naprawdę nigdy nie miało miejsca? W rzeczywistości, z miejsca, z którego na Ciebie patrzę, wydarzenie, o którym właśnie mi opowiedziałaś, w ogóle nie przebiegło w ten sposób!”

Trochę to Jolę zdziwiło. Powiedziała: „Ależ tak, właśnie w ten sposób to się wydarzyło! Dobrze pamiętam, co moja matka do mnie powiedziała.”

„Czy zechciałabyś przejść przez to wydarzenie razem ze mną i wspólnie sprawdzimy, jak precyzyjne jest to wspomnienie?” - zaproponowałem. Kiedy się zgodziła, powiedziałem: „Pamiętasz, że Twoja matka spojrzała na Ciebie i powiedziała: „Przykro mi, że Cię mam.” To, czego nie wiedziałaś to to, że ona właśnie wtedy dowiedziała się, że ma raka i że pozostało jej sześć miesięcy życia. W tym stwierdzeniu naprawdę nie chodziło o Ciebie. Chodziło o nią. Twoja matka próbowała powiedzieć: „Wkrótce zostawię Cię samą w tym świecie i jest mi przykro, że w ogóle Cię miałam!”

W tym momencie Jola wybuchnęła płaczem i siedziała tak przez dwadzieścia minut nieświadoma niczego oprócz energii opuszczającej jej przestrzeń - energii, która miała ogromny wpływ na każdy aspekt jej życia przez 34 lata!

Prawda jest taka, ze przekonania jakie mamy co do wydarzeń z przeszłości rzadko pokrywają się z faktycznymi wydarzeniami. Ale kiedy silna myśl połączy się z naładowaną, negatywną emocją, ta kombinacja kieruje naszą rzeczywistością.

Ciąg dalszy nastąpi...

 

Autor Jim Self

Książka dostępna w języku polskim. Kliknij tutaj.
Book now available in Polish! Click here.